banner

Obnovování platnosti trenérských licencí


15.04.2022 - Oldřich Sládek
počet přečtení: 353
vytvořeno 16.04.2022, upraveno 16.04.2022

Vážené trenérky, vážení trenéři,

k 30. červnu 2022 končí platnost některých trenérských licencí, a proto bychom Vás rádi upozornili na způsob jejich obnovování, který souvisí se změnami systému vzdělávání trenérů basketbalu přijatými Valnou hromadou ČBF 2019. V současné době může být trenér držitelem až 5 různých druhů trenérských licencí – TVB, TB-I, TB-II, TB-III a ProfiT. Nejčastěji využívané licence TB-II (pro soutěže U11 – U15) a TB-III (pro celostátní soutěže U17 a U19 a 1. ligu dospělých) se obnovují na základě účasti na trenérských seminářích a získávání tzv. kreditů. Je velmi důležité si uvědomit, že trenér nemůže o žádnou licenci přijít, pouze je třeba, aby si udržoval platnou tu, kterou v aktuální sezóně využívá (např. pokud jsem trenérem družstva U14 v žákovské lize, tak musím mít platnou jen licenci TB-II, licence TB-III a ProfiT mohu nechat neplatné a obnovit si je až v sezóně, kdy je budu potřebovat).

Databáze trenérů ČBF je na https://cabt.cbf.cz/treneri.html. Pod fotografií naleznete počet kreditů, které můžete využít pro obnovení platnosti licence TB-II nebo TB-III. Na konci Vašeho profilu je uveden přehled všech získaných kreditů. Pravidelně aktualizovanou nabídku seminářů naleznete na webu Metodické komise v sekci SEMINÁŘE – viz https://cbf.cz.basketball/metodicka-komise/p66#tab-pane-8.

Další důležité informace získáte v Trenérském řádu ČBF (viz Trenérský řád) – článek 7 popisuje možnosti obnovení jednotlivých trenérských licencí, článek 9 stanovuje nutné kvalifikační předpoklady pro vedení družstev v soutěžích pořádaných ČBF.

Žádosti o obnovení platnosti trenérských licencí zasílejte na e-mail tkapralek@cz.basketball a na stejný e-mail směřujte i Vaše případné dotazy.

Hezký den, Tomáš Kaprálek - CZ BASKETBALL

Všechny zprávy